Donderdag 7 december 2023, van 13.45 tot 17.15 uur (inloop vanaf 13.15)
Hogeschool Utrecht
Padualaan 97
3584 CH Utrecht
PL 97-1001 Auditorium
De Brede Netwerk Bijeenkomst van het NUZO (Netwerk Utrecht Zorg Ouderen) staat deze keer in het teken van ‘De Kunst van vitaal ouder worden’. In dat kader zal onder andere gastspreker Ester Bertholet, specialist Ouderengeneeskunde, ingaan op haar boek ‘Vitaal ouder worden is zo gek nog niet. De complete gids om gezond te blijven’.
Bertholet: “Het idee achter het boek is dat ik er steeds meer van overtuigd raak dat preventie begint bij het opdoen van kennis. Kennis over hoe je lichaam en geest werkt, hoe ziektes kunnen ontstaan en behandelingen hierop aansluiten en vooral wat je zelf kunt doen. Je kunt pas echt goed meedenken en meepraten met een hulpverlener als je goed begrijpt waar het over gaat. Voor deze kennis is het nooit te laat.”
Programma
13:15-13:45 Inloop
13:45-14:00 Opening door dagvoorzitter en NUZO-themagroep ‘Gezondheid & preventie’
14:00-15:00 Gastspreker: Ester Bertholet
15:00-15:30 Pauze
15:30-16:15 Workshops:
- Gezonde hersenen houden, hoe doe je dat? | Robin Zuidam Centrum voor Levensvragen Midden Nederland
- Beweging en valpreventie | Lectoraat Innovatie van Beweegzorg, i.s.m. Cindy Veenhof
- Langer gezond zelfstandig | GGDrU
16:15-16:45 Afronding door dagvoorzitter Anja Diepstraten, voorzitter Ouderendelegatie, Annemiek Tuinhof de Moed, manager NUZO en Martin den Hartog, bestuurder AxionContinu, betrokken bij themagroep ‘Gezondheid & preventie’
16:45-17:15 Netwerkborrel
De bijeenkomst is bestemd voor iedereen die geinteresseerd is in dit onderwerp: ouderen, bestuurders
van zorg- en welzijnsorganisaties die zich inzetten voor ouderen, onderzoekers, professionals ‘ouderenzorg’ van gemeenten en het netwerk en de leden van het NUZO.
Aanmelden kan via een mail aan secretariaatnuzo@umcutrecht.nl. Geef hierbij in de onderwerpregel aan dat het gaat om een ‘aanmelding bijeenkomst NUZO 7 december’. Deelname is gratis.